Konwersja

W jaki sposób wstąpić do Kościoła?
Większość członków Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (luterańskiego) staje się nimi poprzez chrzest. Jeśli ktoś jest ochrzczony w innym Kościele chrześcijańskim i chce zmienić sposób wyznawania swojej wiary (nie religię!) na luterański to bierze udział w uroczystości nazywanej konwersją.

W naszej parafii konwersja jest poprzedzona czasem przygotowania. Trwa on około roku i polega na poznawaniu kościoła przez uczestniczenie w nabożeństwach i różnych spotkaniach, a także rozmowach z proboszczem parafii i zapoznawaniem się z nauką Kościoła poprzez odpowiednią literaturę. Osoba, która chce stać się ewangelikiem powinna tę decyzję podjąć po głębokim przemyśleniu i modlitwie.
Formalnie, aby dokonać konwersji trzeba być pełnoletnim i dostarczyć świadectwo swojego chrztu.

Konwersja

Jest to zmiana wyznania w obrębie chrześcijaństwa. Nie jest to, jak się często przyjmuje, zmiana religii. Przestąpienie jest uroczystym wydarzeniem w czasie nabożeństwa. Wtedy osoba wstępująca do Kościoła wyznaje swoją wiarę i przysięga wierność Bogu oraz ślubuje wierność biblijnej nauce Kościoła luterańskiego w obecności całego zboru.

Przewijanie do góry